Metalové sympozium 2022

Metalové sympozium 2022, autor: Infocentrum Mladá Boleslav

Metalové sympozium se tento rok koná již po deváté. Jako kulturní akce je Metalové sympozium unikátní. Během této akce vytvoří umělci díla, která se posléze umístí na veřejná místa, aby sloužila jako zpestření, jak pro občany, tak i návštěvníky. V Mladé Boleslavi se uskuteční i další ročník unikátního setkání uměleckých kovářů a sochařů s mezinárodní účastí. Metalové sympozium 2022 znovu nabídne možnost živě sledovat tvorbu impozantních děl z rozličných kovových materiálů. Akci opět doplní dřevořezbáři a zajímavý streetartový program.  Sochy, vzniklé během Metalového sympozia, budou opět instalovány na různá místa po městě a rozšíří tak originální mladoboleslavskou galerii ve veřejném prostoru.


Letos přijali naše pozvání nebo se přihlásili následující umělci:

Izrael – Zeevik Gottlieb – kovářský sochař (bývalý mistr světa)

Argentina – Daniel Sotelo – kovo sochař

Turecko – Ilker Yardimci – kovo sochař

Austrálie – Matt Hill – kovo sochař

Česká republika – Marián Maršálek – řezbář

Česká republika – Václav Kyselka – řezbář

Česká republika – Jan Jírovec – Streetart – Letecké Muzeum Metoděje Vlacha

Česká republika – Kaer8th – Streetart – Parkovací dům Klaudianovy nemocnice

Slovenská republika – Lukero – Streetart – Podchod Krásná Louka

Česká republika – Vladimír Tůma – Streetart – garáž Bondy centrum

Střední průmyslová škola Mladá Boleslav - kovosochaři, umělečtí kováři a dřevořezbáři

Kovosochaři a umělečtí kováři z Argentiny, Austrálie, Izraele a Turecka budou pracovat ve Střední Průmyslové škole v Mladé Boleslavi. Jste srdečné zváni pondělí – pátek  09:00 -17:00 hodin, abyste sledovali, jak z kusu plechu vytvoří čtyři umělci čtyři sochy. Dřevořezbáři Václav Kyselka a Marian Maršálek se přidají, středa–pátek a budou tvořit na téma Boleslavští sportovci. Každý z nich bude tvořit z kmene a udělají nádherné dřevěné lavičky.

Česká republika – Jan Jírovec – Streetart – Letecké Muzeum Metoděje Vlacha

Od roku 2018 je Streetart již součástí Metalového sympozia. Streetart je, oproti kovovým sochám a dřevěným lavičkám, razantnější změna ve veřejném prostoru. Letos bude streetart probíhat na čtyřech místech.

U Leteckého muzea najdete od 6. června až do 10. června Jana Jírovce s kolegou – 3D street art na téma „počátky letectva“.

Česká republika – Caer8th – Streetart – Parkovací dům Klaudiánovy nemocnice

V parkovacím domě Klaudiánovy nemocnice (7. a 6. patro) bude od pondělí 6. června až do pátku 10. června umělec s přezdívku Caer8th tvořit na téma vesmír a atmosféra. Caer8th bude navazovat na dřívější práce z roku 2021, kdy maloval 8. patro. V parkovacím domě má vzniknout unikátní 360stupňový obraz, podle kterého se návštěvníci budou moci orientovat a lépe najít své auto. Přijďte se podívat, jak pomalu vzniká unikátní projekt.

Slovenská republika – Lukero – Streetart – Podchod Krásná louka

Na Krásné louce v Mladé Boleslavi jsou čtyři podchody pod vlakovou tratí. Loni jsme již jeden podchod zvelebili pomocí slovenských umělců Lukáše a Tomáše Lukerových. Pracovali na téma džungle a letos se vracejí a budou pracovat na téma africká savana. I tady jste vítání od pondělí až do pátku.

Bondy centrum – Metro – Streetart – Vladimír Tůma

V roce 2019 jsme poprvé malovali v garážích Bondy centra, abychom návštěvníkům nějak zpestřili parkování v jinak šedé garáži. Určitě stojí za to se jít i jen tak podívat na tato díla. Letos navazujeme na tento projekt v jiném koutě garáže Bondy centrum a bude tvořit umělec Vladimir Tůma na téma Metro.

Koncert kapely Laura a její tygři

V pátek večer bude slavnostní ukončení sympozia a od 18:00 vystoupí skupina Laura a její tygři v areálu Střední průmyslové školy Mladá Boleslav. 

Laura a její Tygří, obrázek se otevře v novém okně

Jak se k nám dostanete:

Průmyslová škola

GPS souřadnice  50°24'59.7"N 14°54'17.3"E  

Autem z Prahy: Z dálnice D10 ze směru Praha a Liberec použijte sjezd Bezděčín. Dále po ulici Pražská. Na kruhovém objezdu vyjeďte druhým výjezdem po silnici Nádražní a pak odbočte doprava na ulici Ptácká. Cca po 1,3 km odbočte doprava na ulici Jaselská, po 500m odbočte na ulici Havlíčkova. Areál průmyslové školy bude vlevo.

Pěšky od Bondy: (20 min) Jděte po třídě Václava Klementa (směr centrum – okolo muzea Škoda). Po 400m odbočte doprava na ulici Laurinova. Za 300m odbočte na křižovatce doleva do ulice Palackého. Za 300m zahněte doprava do ulice Husova a potom doleva. Areál průmyslové školy je po vaší pravé straně.

Autobusem od Bondy: Ze zastávky Václava Klementa na zastávku Výstaviště. Jízdní řády jsou ZDE.

orientační mapa Střední Průmyslová Škola, obrázek se otevře v novém okně

  Bondy centrum

Autobusem a vlakem: Přímo u nákupního centra Bondy centrum je vlaková stanice Mladá Boleslav - město a autobusové stanoviště. Umělci budou tvořit v podzemních garážích pod Bondy centrem.

Autem: Parkovat je možné v podzemních garážích nebo na parkovišti před muzeem Škoda.

orientační mapa, obrázek se otevře v novém okně

Krásná louka

GPS souřadnice: 50°25'13.3"N 14°53'56.7"E

Autem z Prahy: Z dálnice D10 vyjedete sjezdem na Bezděčím, dále rovně po silnici Pražská. Na kruhovém objezdu vyjeďte druhým výjezdem po silnici Nádražní a pak odbočte doprava na ulici Ptácká. Po 1,4 km před železničním přejezdem odbočte doleva. Po 150 metrech uvidíte podchod pod železniční tratí. Místa vhodná k parkování jsou vyznačená na mapě.

Pěšky z autobusového nádraží: (cesta dlouhá cca 1,5 km) Autobusové nádraží leží hned vedle železniční trati, tím pádem stačí jít ulicí podél železniční tratě směrem na západ. Od autobusové zastávky půjdete okolo Bondy centra a dojdete k ulici s názvem Třída Václava Klementa. Přejdete silnici a půjdete po ulici Mjr. Frymla (podél železniční tratě). Na křižovatce stále rovně – ulicí Laurinova. Před kruhovým objezdem přejděte po přechodu na druhou stranu silnice a přes koleje, dál po pěší stezce po druhé straně kolejí. Přejděte silnici Ptácká a jděte dále ulicí podél tratě. Po 150 metrech uvidíte podchod pod železniční tratí.

Autobusem z Hlavního vlakového nádraží: Autobusová linka 50 - zastávka Čejetičky most, výstupní zastávka Ptácká.

Orientační mapa Krásná Louka Mladá Boleslav, obrázek se otevře v novém okně

  Letecké muzeum

GPS souřadnice: 50°24'07.6"N 14°54'02.1"E

Autem: Pojedete z dálnice D10 ze směru Praha a Liberec na sjezd Bezděčín. Dále ulicí Pražská, po 3km doleva ulicí Regnerova. Muzeum je po levé straně.

Vlakem: Letiště je 1,3 km (cca 20 minut pěšky) od hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi. Jízdní řád vlaku je k použití zde. Po příjezdu na nádraží běžte pěšky Nádražní ulicí k mostu přes řeku Jizeru, za mostem doprava do obce Neuberk, na první křižovatce – u hradu Neuberk doleva do kopce asfaltovou silnicí. Poté doleva po cestě až k muzeu.

Pěšky z Mladé Boleslavi: ze Staroměstského náměstí sjeďte ulicí Pražská do oblasti Belveder a na křižovatku ulic Pražská a Regnerova. Regnerovou ulicí pokračujte k Muzeu Metoděje Vlacha.

Orientační plánek Letecké muzeum Metoděje Vlacha, obrázek se otevře v novém okně

  Parkovací dům Klaudiánovy nemocnice

Pěšky od Bondy centra: Jděte po třídě Václava Klementa (směr centrum – okolo muzea Škoda). Po 400m odbočte doprava na ulici Laurinova. Budete procházet kolem Klaudiánovy nemocnice. Za 300m odbočte na křižovatce doleva do ulice Palackého. Po levé straně se nachází vstup do parkovacího domu.

Orientační plánek Klaudianová nemocnice, obrázek se otevře v novém okně

Těšíme se na vás od 6. 6. do 10. 6. 2022 v areálu Střední průmyslové školy Mladá Boleslav.


27.5.2022 17:42:43 | přečteno 1084x | gerard.,keijsper
 

Partneři

01
Infocentrum Mladá Boleslav
04
Škoda auto
05
07
10
11
20
logo PPNA
Logo Schneider Airsystems
Logo Schinkman
Logo Embe pivovar, autor: Embe pivovar
Středočeská centrala cestovního ruchu
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load