Svatováclavská jízda bude bez doprovodného programu

Svatováclavská jízda, autor: archiv Infocentrum

Vzhledem k mimořádným opatřením se veškerý avízovaný program i slibované stánky s občerstvením ruší. Akce začne v 9.00 na Komenského náměstí před magistrátem, odkud se po slavnostním zahájení historické vozy vydají na desetikilometrovou jízdu po městě. Dojedou až na městský stadion, kde budou po dobu zhruba jedné až dvou hodin vystaveny. Jedinou výjimkou bude stánek infocentra, v němž si budou moci účastníci dětské soutěže pořádané k této akci vyzvednout ceny.


Akci pořádá město Mladá Boleslav ve spolupráci s Klubem historických vozidel MB.
Před zahájením jízdy a při registraci závodníků budou v budově magistrátu platit zpřísněná opatření. Účastníci jízdy budou při prezenci v přízemí magistrátu vstupovat s nasazenou rouškou a využijí dezinfekci k očištění rukou. Po prezenci se nebudou vracet, ale vyjdou z budovy zadním vchodem.

Všichni zájemci si mohou historická vozidla a motocykly prohlédnout na krátké výstavě na městském stadionu, kam vozy dorazí po své jízdě městem. Také by měli všichni nosit roušky. Pořadatelé vyzývají občany, aby na trase jízdy ani v areálu stadionu nevytvářeli hloučky a dodržovali pravidlo maximálního počtu 50 osob stojících na jednom místě ve stejném čase a aby dodržovali rozestupy 2 m od ostatních účastníků, pokud to nejsou členové stejné domácnosti.

Akce tradičně ovlivní jízdní řády městské hromadné dopravy. První uzavírka platí od 6:30 do cca 11 hodin na Komenského náměstí, v ulici 9. května a náměstí Míru. S dalším omezením musí lidé počítat v Husově ulici od třídy Václava Klementa po Šmilovského. Autobusy městské hromadné dopravy budou svedeny po objízdné trase Jaselskou a Ptáckou ulicí. Dotčené linky: A, 50, 60, R2, R3, R4 a R8. Uzavřené zastávky: 9. května, u parkoviště; Komenského náměstí; náměstí Míru; Pod Hradem; Staroměstské náměstí. Zřízena bude náhradní zastávka: Jaselská, Gymnázium.


24.9.2020 11:47:15 | přečteno 243x | kristyna.kleiblova
 

Partneři

01
Infocentrum Mladá Boleslav
04
Škoda auto
05
07
10
11
20
logo PPNA
Logo Schneider Airsystems
Logo Schinkman
Logo Embe pivovar, autor: Embe pivovar
Středočeská centrala cestovního ruchu
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load