Dětský okruh

Autíčko Vojta

Trasa má i zkrácenou variantu pro dětské výletníky. Na dětském okruhu vás provede originální průvodce v podobě autíčka jménem Vojta Škoda ze slavné automobilové rodiny z Mladé Boleslavi. Zkrácená trasa má 7 zastavení s infopanely, do kterých autíčko Vojta namluvilo dětské záznamy. Děti tak získají zajímavé informace z historie automobilky, divadla, Sboru českých bratří, mini zoo v Ekocentru a Staré radnice podané zábavnou formou. Na jednotlivých zastavení můžete najít třeba dětské hřiště, různé poznávací aktivity nebo aktuální výstavu, která by zrovna mohla být zajímavá pro děti . Metalová cesta je vytvořena v několika jazycích a její mapku si můžete vyzvednout v Infocentru Mladá Boleslav.

Putování s Vojtou Metalovou cestou

V Infocentru a ŠKODA Muzeu si můžete vyzvednout ikona souborusoutěžní brožuru, která dětem putování pěkně zpestří. Na cestě vás čeká spousta hádanek, úkolů, kreslení a otázek.

Pokud dané úkoly splníte, získáte odměnu v podobě hravého překvapení. Odměnu si můžete vyzvednout v Infocentru v Železné ulici.

Jak na to?

Ahoj,

V soutěžní brožuře nalezneš úkol ke každému zastavení dětského okruhu Metalové cesty. Po jeho splnění si vyzvedni razítko v příslušné instituci. V těchto institucích dostaneš také  malá autíčka, která si pečlivě schovej - budou se ti ještě hodit!

Odpovědi na některé otázky se dozvíš v dětském záznamu na infopanelech jednotlivých zastavení. Někdy budeš muset více zapátrat, například vyslechnout i spoty pro dospěláky nebo se zeptat odborníků v muzeích a institucích.

Hodně štěstí!

Tvůj VOJTA

7.3.2014 11:02:14 - aktualizováno 9.7.2014 10:05:09 | přečteno 12984x | martin.louda
 

Partneři

01
Infocentrum Mladá Boleslav
04
Škoda auto
05
07
10
11
20
logo PPNA
Logo Schneider Airsystems
Logo Schinkman
Logo Embe pivovar, autor: Embe pivovar
Středočeská centrala cestovního ruchu
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load