Napsali o nás

Metalové sympozium I. roč.

Metalové sympozium i projekt metalové cesty od svého počátku upoutaly pozornost některých tištěných médií nejen z našeho regionu. Metalové sympozium se prezentovalo i na stránkách německého časopisu Hephaistos, který je zaměřen na umělecké kovářství. Celá akce se tak může dostat do širšího povědomí veřejnosti i umělců z oboru a věříme, že v příštích letech Metalové sympozium přiláká nová jména z řad kovosochařů, dřevosochařů a streetart umělců i návštěvníky, kteří budou mít unikátní možnost sledovat tvůrce při práci.Upoutávku na letošní jubilejní 10. ročník si můžete aktuálně přečíst v ikona souboruTuristických novinách Český ráj. Článek mimo jiné bilancuje předešlých devět let sympozia. 

9. ročník sympozia proběhl v červnu 2022. Obsáhlejší článek můžete najít v německém časopise ikona souboruHephaistos. ikona souboruBoleslavský deník zaujala ikona souboruinstalace nových laviček, které dřevosochaři vyřezali v minulých letech i v roce aktuálním.

Po roční odmlce, kterou způsobila koronavirová pandemie, se sympozium vrátilo prozatím v omezené podobě. V roce 2021 se vyráběly dřevěné lavičky a streetart umělci zkrášlovali nevábné veřejné plochy svými malbami. Poměrně rozsáhle o 8. light ročníku informoval ikona souboruBoleslavan ve svém prázdninovém dvojčísle.

V roce 2019 se psalo o Metalovém sympoziu v časopise ikona souboruHephaistos. Ondřej Gela, jeden z účastníků, se dokonce dostal do anglicky psané publikace ikona souboruMetall Design. ikona souboruBoleslavský deník zpravil čtenáře o umístění sochy Fénix na Krásnou louku, kde bude sloužit veřejnosti jako gril. 

Rok 2018 byl na pozornost tisku poměrně bohatý. O sympoziu vyšly články v ikona souboruBoleslavanu, ikona souboruHephaistosu, a dokonce i ve ikona souboruŠkodováckém odboráři. Několik článků, zaměřených mimo jiné na ikona souboruinstalaci nové ikona souborufontány, která vznikla v rámci sympozia, vyšlo i v ikona souboruBoleslavském deníku. Obsáhle se metalové cestě i sympoziu věnuje kapitola v knize ikona souboruBoleslav mladá a krásná autora J. Kocourka a kolektivu.

Půlkulatý 5. ročník sympozia přitáhl celou řadu tiskovin. Jmenujme ikona souboruBoleslavský deník, kde vyšla v od ikona souboru12. do ikona souboru19. června série článků, německý ikona souboruHephaistos, nebo ikona souboruBoleslavan. V ikona souboruHephaistosu najdete mimo jiné samostatný článek o ikona souboruTimu Roosenovi, který na metalovém sympoziu tvořil o rok dříve. Tradiční hostitel sympozia, Střední průmyslová škola, se mu věnovala ve svém ikona souboruAlmanachu

O rok dříve si opět v ikona souboruBoleslavanu můžete dočíst o průběhu 4. ročníku a prohlédnout si vzniklá díla na fotografiích. Pohledy přímo pod ruce pracujících kovářů nabídl ve svém článku ikona souboruBoleslavský deník.

V roce 2015 můžeme o Metalovém sympoziu najít zmínku v ikona souboruBoleslavanu. Šířeji se o akci rozepsal ikona souboruHephaistos a britský ikona souboruForge. Autor Metalové cesty David Szalay si svou znamenitou prací "vysloužil" článek v ikona souboruMetall Design.

ikona souboruBoleslavan nezapomněl na Metalové sympozium ani v roce 2014. O rok dříve byl v prosincovém čísle otištěn článek o instalaci některých kovových soch v ikona souboruzahradě Pírkova sanatoria a v prázdninovém dvojčísle najdete krátkou ikona souborunoticku zpravující o právě skončeném 1. ročníku sympozia. Kratičkou zprávu najdeme i v ikona souboruBoleslavském deníku. Mezi účastníky zaujal nizozemský kovář ikona souboruJoshua Pennings. Zde se můžete podívat na kapitolu z jeho knihy, která se týká Penningsovy boleslavské práce.

Co se týče metalové cesty, můžeme se pochlubit články publikovanými v německy psaných periodicích ikona souboruPrager Zeitung a ikona souboruHephaistos, ale i v turistických magazínech ikona souboruTim a ikona souboruCity One.

A konečně zmiňme dvě reprezentativní publikace o našem regionu z posledních let - ikona souboruMladoboleslavsko a ikona souboruČeský ráj, které vytvořil Jaroslav Kocourek s kolektivem. V první z nich najdete jen kratší zmínku o projektu metalové cesty, ale v knize o Českém ráji můžete obdivovat profesionální fotografie některých děl vzniklých v rámci sympozia - kovosoch ze zahrady Kliniky Dr. Pírka a barvami hýřících pouličních maleb, které ve veřejném prostoru vytvořili streetart umělci.

7.3.2023 9:12:27 - aktualizováno 7.3.2023 10:05:32 | přečteno 223x | tereza.kolinska
 

Partneři

01
Infocentrum Mladá Boleslav
04
Škoda auto
05
07
10
11
20
logo PPNA
Logo Schneider Airsystems
Logo Schinkman
Logo Embe pivovar, autor: Embe pivovar
Středočeská centrala cestovního ruchu
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load