Nes – Jiný svět - Francie

Nes – Jiný svět, autor: Archiv Infocentra

Jako každý rok tak i tento jsme od Tima Roosena dostali tipy na zajímavé osobnosti. Letos nám doporučil francouzskou umělkyni, jejíž umělecké jméno je Nes. Po „prostudovaní“ její webové stránky jsme ji oslovili, ale na její odpověď jsme si museli nějaký čas počkat, protože musela odjet pracovně do zahraničí. Netrpělivě jsme čekali na odpověď, ale naštěstí Nes naše pozvání přijala.

Nes měla velmi zvláštní požadavky na materiál, jako například převodovky od kol a staré řetězy od motorové pily. Nebylo úplně jednoduché vše zajistit, ale obrátili jsme se s prosbou na opravnu kol. Zde nám vyšli vstříc, tudíž tento požadavek jsme rychle vyřešili, ale sehnat řetězy z motorové pily byl větším oříškem. Pak nás napadlo, že s tímto by nám mohli vypomoci dřevořezbáři. Ti nám opravdu moc pomohli, protože Nes si nakonec mohla odvést i pár řetězů domů, řetězů totiž není nikdy dost.

Během sympozia, když tvořila, měla občas obavy o zajištění správného nářadí a jejího přístupu k nim. Uklidnili jsme ji, že si vše vyžádala předem a tudíž má na nástroje přednostní právo. Hned se dala do práce a výsledky byly rychle viditelné. Do svého díla zapracovala převodovky i řetězy od motorových pil. Nádherné dílo, které odevzdala, se jmenuje“ „Jiný svět“.

Dílo nyní čeká na umístění a než najdeme finální místo, tak zatím stojí v Klaudiánově nemocnici.2018 Nes

Nes, autor: Archiv Infocentra

Nes

 
Nes, autor: Archiv Infocentra

Nes

 
Nes, autor: Archiv Infocentra

Nes

 
Nes, autor: Archiv Infocentra

Nes

 
Nes – Jiný svět, autor: Archiv Infocentra

Nes – Jiný svět

 
 
22.10.2018 10:53:00 | přečteno 2161x | jaburkova
 

Partneři

01
Infocentrum Mladá Boleslav
04
Škoda auto
05
07
10
11
20
logo PPNA
Logo Schneider Airsystems
Logo Schinkman
Logo Embe pivovar, autor: Embe pivovar
Infocentrum Mladá Boleslav
Železná 107
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 109 405
email: infocentrum@kulturamb.cz
 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load